ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10302300
*
nr 1030 2300
Spegel
1800-tal, höjd: 67 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 19:18:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/4 17:14:41
1
200 kr
8/4 12:09:29
2
200 kr
8/4 12:09:29
1
200 kr (Budbetjänt)
8/4 12:09:49
2
300 kr
9/4 23:11:29
3
300 kr
9/4 23:11:29
2
300 kr (Budbetjänt)
9/4 23:11:38
3
Vinnande bud
11/4 14:51:58
4
400 kr
11/4 14:51:58
3
450 kr (Budbetjänt)
11/4 19:13:07
5
500 kr
11/4 19:13:07
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1030 2300
Spegel
1800-tal, höjd: 67 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/4 17:14:41 | 1 | 200 kr |
| 8/4 12:09:29 | 2 | 200 kr |
| 8/4 12:09:29 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 8/4 12:09:49 | 2 | 300 kr |
| 9/4 23:11:29 | 3 | 300 kr |
| 9/4 23:11:29 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 9/4 23:11:38 | 3 | Vinnande bud |
| 11/4 14:51:58 | 4 | 400 kr |
| 11/4 14:51:58 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 11/4 19:13:07 | 5 | 500 kr |
| 11/4 19:13:07 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27



